Golf

O resortu Nová amerika

široké ferveje, takticky umístěné písečné bankry a vodní překážky

Trocha historie ještě před resortem Nová Amerika - jak to vše vlastně začalo?


První záznamy o obci jménem Amerika se datují do doby nedlouho před známou bitvou u Hradce Králové z roku 1866. „Amerika tehdy byla majetkem českého aristokrata, jehož starší ze dvou synů emigroval do Spojených států, a tak aby toho mladšího připoutal k vlasti, rozšířil své jmění o několik panství, která pojmenoval Nová Amerika“, toto se dozvíte od místních pamětníků, kteří tuto infomaci získali od svých předků.
V roce 1930 získal tento majetek český statkář a přeměnil ho na malou farmu pro chov koní, aby vše v 90. letech přešlo do rukou rodiny Friedreichů. Nedlouho poté pak začala rekonstrukce a v podstatě se resort zdokonaluje dodnes.

Úsilí se ovšem vyplatilo a z ošklivého káčátka je dnes krásná labuť, tak bychom alespoň ve stručnosti mohli popsat přeměnu zdevastovaného statku v největší východočeský golfový resort, čítající tři devítky, hotel a restauraci, výborné tréninkové centrum a navazující zázemí, která naláká nejen pravověrné golfisty, ale i ostatní rodinné příslušníky, pro něž golf není jediným způsobem trávení volného času. Ti možná najdou zálibu v doplňkových aktivitách, které resort nabízí nebo vyrazí na výlet po cyklostezce vedoucí okolo resortu či na prohlídku zámků a historických památek, kterých je v blízkém okolí bezpočet (viz sekce tipy na výlet).


O resortu Nová Amerika - Golfová symfonie o 18 jamkách pro každého golfistu


Mistrovské 18 jamkové hřiště, které jako první Česku stanovilo laťku nově vznikajícím golfovým resortům nejen u nás, bylo slavnostně otevřeno v roce 2002. Stejně jako, tenkrát i nyní si golfisté nacházejí cestu za krásami a atmosférou tohoto resortu. Už jen samotné názvy zdejších devítek vás spolehlivě zavedou do nového světa – The Bohemian Garden a Maple Hills, dvě věty golfové symfonie se zcela odlišným charakterem, ale v souhře základních tónů celé Nové Ameriky, a to především vyhlášenou kvalitou povrchu greenů, na kterých je použita "Americká klasika" (psineček výběžkatý), modelací fervejí, která zaručuje, že na nich i po intenzivním dešti nestojí kaluže, výsadbou původních druhů stromů a všude dýchající přátelskou atmosférou.
Jednotlivá 9-ti jamková hřiště lze libovolně střídat a poznávat díky tomu všechny "tóny" Nové Ameriky, které i proto "zní" skoro pokaždé jinak a vždy Vás pozitivně naladí.

Promo videa resortu Nová Amerika